Dziennik Sarutella, 03 sie 15

Nie znoszę owsianek. Niby musli, owoce, bakalie, jogurcik... Tak niewinnie wygląda. A tu proszę - talerz na 500kcal :/ Pocieszam się, że to 500kcal samego zdrowia xd

Zobacz Kalendarz Diety, 03 sierpnia 2015:
1418 kcal Tłusz: 41,91g | Białk: 68,51g | Węglo: 194,85g.   Śniadanie: Bakalland Chipsy Bananowe, Orzeszki Ziemne, Orzechy Laskowe, Orzechy Nerkowca, Orzeszki Pistacjowe, Krasnystaw Jogurt Naturalny Calpro, Cynamon, Miód, Bakalland Pestki Dyni Łuskane, Rodzynki, Jabłko, Śliwki, Suszone Jabłko, Całe Suszone Nasiona Sezamu, Kupiec Otręby Owsiane, Sante Zarodki Pszenne, Kupiec Płatki Owsiane Górskie, Benus Musli Miodowe. Lunch: Hi Alpino Ciastka z Kawałkami Czekolady, Belbake Świeże Ciasto Francuskie, Gellwe Cukier Waniliowy, Cynamon, Jabłko, Piątnica Mleko Wiejskie 2%, OSM Garwolin Twaróg Garwoliński Półtłusty, Lubella Makaron Pełnoziarnisty Ugotowany. Obiad: Czerwona Papryka, Ogórek (Obrany), OSM Garwolin Twaróg Garwoliński Półtłusty, Chaber Chlebek Chrupki Żytni, Jabłko, Banan, Sante Wafle Ryżowe z Amarantusem. Przekąski/Inne: Piątnica Mleko Wiejskie 2%, Trec Soy Protein Isolate, Ser Gouda, Ogórek (Obrany), Pomidory, Sante Paprykarz Warzywny, Łowicz Dżem 100% Extra Gładki Czarna Porzeczka i Jeżyna, OSM Garwolin Twaróg Garwoliński Półtłusty, Kupiec Crunchella Onion, Belbake Świeże Ciasto Francuskie. więcej...

5 zwolenników    Wsparcie   

1 do 20 z 120
Komentarze 
prawie same wegle :) 
03 sie 15 przez użytkownika: vibo69
dobre przed treningiem, a ja ogolnie nie przepadam 
03 sie 15 przez użytkownika: zwariowany
ani ja :D wychodze z zalozenia ze nie bede jadl na sile czegos co mi nie smakuje tylko po to zeby bylo super czysto ;) 
03 sie 15 przez użytkownika: vibo69
a mi smakuje :) i ma prawie nieograniczone możliwości smakowe, wystarczy trochę kreatywności ;) 
03 sie 15 przez użytkownika: Sarutella
ale nikt cie nie odciaga od tego :D 
03 sie 15 przez użytkownika: vibo69
Za dużo cukrów a za mało tłuszczy, nie rozumiem tych dzisiejszych diet. Czy wiecie, że cukry nie są źródłem energii??? 
03 sie 15 przez użytkownika: Srelus
a zrodlem czego sa? haha 
03 sie 15 przez użytkownika: zwariowany
jemu chodzi o to ze naszym glownym zrodlem energii sa tluszcze. wegle to jest cos bardziej na zasadzie turbo :) 
04 sie 15 przez użytkownika: vibo69
eeeee.... od kiedty tłuszcze są głównym źródłem energii? 
04 sie 15 przez użytkownika: thajedi
od zawsze. nie myl tego jak dziala organizm a co jest w wiekszosci w podazy bo to dwie rozne rzeczy 
04 sie 15 przez użytkownika: vibo69
No to mnie oświeć ;) 
04 sie 15 przez użytkownika: thajedi
Nienawidzę owsianek! Nie dość, że wygląda jak papka na talerzu, to jeszcze mój żołądek ma z nią dziwne problemy i pół dnia zwija mnie po tym z bólu (bez znaczenia czy robiłam na mleku czy na wodzie). Co do węgli- to zależy. Jak ktoś pakuje na siłowni, albo nie ćwiczy w ogóle to może sobie stosować diety niskowęglowe. Jak ktoś jednak ćwiczy wytrzymałościowo to nie ma bata, żeby na niskowęglowej funkcjonował. 
04 sie 15 przez użytkownika: mraugorzata
Thajedi, na krotko i szybko to im wiecej masz wegli w diecie to tym czesciej i latwiej chorujesz. pomijam juz takie oczywistosci jak cukrzyca ze zbyt duzej ilosci prostych wegli. co swiadczy o tym ze im wiecej wegli to tym gorzej dla ciala 
04 sie 15 przez użytkownika: vibo69
Rozumiem, że możesz mi podlinkować badania potwierdzające tą tezę? Tylko, że nikogo z nas nie dotyczy zbyt duża ilość prostych wegli w diecie. Żeby nabawić się cukrzycy trzeba przez długi okres jeść bardzo powyżej zapotrzebowania i niezbilansowanie.  
04 sie 15 przez użytkownika: thajedi
Z tym, że jak uprawiasz sport wytrzymałościowy to spalasz ten wysoki cukier z krwi bez użycia insuliny. Oczywiście to nie działa tak, że jak rano ktoś się nawpieprza cukierków, ciasta itp. a wieczorem pójdzie biegać, to przepali. Ale jeśli ktoś zje węgle proste bezpośrednio przed wysiłkiem oraz w jego trakcie, to uwolniona glukoza przepali się bez ingerencji insuliny. (nie potrafię tego jaśniej opisać i bardziej naukowo opisać).  
04 sie 15 przez użytkownika: mraugorzata
Przede wszystkim, insulina gra rolę nie tylko przy metabolizmie węglowodanów, ale także białek oraz tłuszczu. Umożliwiając właśnie ich przyswajanie ma działanie anaboliczne. Przy długotrwałym wysiłku, poziom insuliny spada, ponieważ wtedy wchłanianie składników odżywczych odbywa się tez innymi drogami (np. właśnie glikogen z wątroby), w związku ze zwiększonym wydzielaniem glukagonu, czyli hormonu antagonistycznego do insuliny. 
04 sie 15 przez użytkownika: Gryzipiórka
Gryzipiórka- jak dla mnie dużo mądrych słów :) Możesz dodać jak to potem wpływa na ewentualną cukrzycę itp.? 
04 sie 15 przez użytkownika: mraugorzata
pierwsze z brzegu na szybko. w skrocie chodzi po prostu o to ze im wiecej wegli w diecie tym szybciej sie starzejemy i tym krocej zyjemy. http://goo.gl/pFzVQf  
04 sie 15 przez użytkownika: vibo69
Ok, to opowiem na swoim przykładzie (w końcu choruję na cukrzycę już 17 lat) :D. Zanim ją u mnie wykryto w wieku około 10 lat (mam typ 1 insulinozależny), w zatrważającym tempie chudłam (tu właśnie informacja o roli insuliny we wchłanianiu substancji odżywczych). Po rozpoczęciu insulinoterapii (wtedy to były strzykawki rodem z horrorów :D itd.), organizm przestawił się na magazynowanie glikogenu (cukru jednym słowem) w wątrobie. Gdy poziom glukozy we krwi spada, wydzielane są hormony, podwyższające poziom cukru we krwi (m. in. właśnie glukagon, kortyzol, adrenalina), które umożliwiają z kolei uwolnienie tego cukru zmagazynowanego w wątrobie. Jak poziom glukozy się ustabilizuje, to ponownie "włącza się" wydzielanie insuliny. I koło się zamyka powiedzmy. Tak jest u zdrowych osób. U cukrzyków zaburzone jest wydzielanie insuliny, czy to w typie 1 (gdzie w zasadzie wydzielania nie ma) albo w 2 (która wynika w 99% ze złych nawyków żywieniowych i otyłości i w efekcie dużej insulinooporności). W cukrzycy zdecydowanie trudniej poradzić sobie właśnie z hipoglikemią (zbyt niskim poziomem glukozy). Wysiłek wpływa na wrażliwość organizmu na cukrzycę. Przy każdym rodzaju wysiłku spada zapotrzebowanie na insulinę, ale zmienia się tempo i gwałtowność tego spadku. Przy długotrwałym wysiłku (np. siłowym) często mam objawy hipoglikemii nawet po 6 godzinach. 
04 sie 15 przez użytkownika: Gryzipiórka
Zwłaszcza w cukrzycy typu 2, bardzo niebezpieczne jest opieranie diety na węglowodanach, co w praktyce w żaden sposób nie wpływa na unormowanie masy ciała i powrót do normalnego metabolizmu cukrów. Większość pacjentów ze zdiagnozowaną cukrzycą typu 2, prędzej czy później przechodzi na zewnętrzne iniekcje z insuliny, co jest tylko potwierdzeniem powyższego. 
04 sie 15 przez użytkownika: Gryzipiórka

     
 

Skomentuj


Musisz się zalogować, aby móc komentować. Kliknij tutaj, aby się zalogować.
 


Historia Wagi Sarutella


Pobierz aplikację
    
© 2024 FatSecret. Wszelkie prawa zastrzeżone.